28. 1. 2018

Leden 5. týden / Únor 1. týden

Z LYŽAŘSKÉHO DENÍČKU (Herlíkovice)

1. den
Ráno jsme se sešli s našimi učiteli u autobusu, kde na nás už čekali instruktoři lyžování. Do areálu v Herlíkovicích jsme dorazili v poledne, ubytovali se, nasvačili a poprvé vyrazili na svah. Na svahu jsme se s instruktorkou Bětkou nejprve rozcvičili a pak nám instruktor Adam ukázal, jak pojedeme dolů. Dvakrát jsme si sjeli kopeček a instruktoři s učiteli nás rozřadili do čtyř lyžařských skupin. Po večeři nás čekal společný večer, kde jsme se dozvěděli pravidla kurzu, časy jídel a večerky, měli jsme přednášku o chování na sjezdovkách a zahráli si i několik her.


2. den
Celé dopoledne i celé odpoledne jsme strávili na svazích. Lyžařské skupiny A (začátečníci) a B (mírně pokročilí) vedli instruktoři Adam a Bětka a skupiny C a D sjezdovali s učiteli. Po večeři jsme měli přednášku o lyžařské výstroji a výzbroji a dívali se na zajímavá videa např. o tom, na čem všem se dá lyžovat.

3. den
Třetí den byl opět celý v duchu lyžování. Instruktoři a učitelé si prostřídali lyžařské skupiny a všichni měli nové zážitky. Bětka s Adamem natočili tři lyžařské skupiny, respektive každého člena ze tří lyžařských skupin a večer proběhla první část videocoachingu. Při něm Adam pouštěl jedno video za druhým a u každému z nás řekl, jak lyžujeme a na co bychom se měli zaměřit, abychom se zase trochu zlepšili. Bětka se zbývající skupinou hrála různé aktivity.

4. den
Nastal tzv. "kritický den". Lyžovali jsme jen dopoledne a odpoledne jsme povinně odpočívali. Je to důležité jako prevence případných velkých zranění. Někteří z nás spali, jiní si povídali, hráli ping pong nebo fotbálek. Po večeři jsme měli přednášku o historii lyžování, podívali jsme se na nějaká historická lyžařská videa třeba z roku 1906 a zahráli si pár společných her jako například týmové odkrývání obrázků.

5. den
Opět celý den drandíme na sjezdovkách. Adam natočil jízdy žáků z poslední skupiny a po večeři s nimi opět proběhl videocoaching, zatímco Bětka s ostatními hrála různé hry, např.: "Místa si vymění..." Večer jsme se přesunuli do jídelny a uspořádali si malou party. Vybrali jsme si spoustu našich oblíbených písniček, které nám Bětka pouštěla, zkoušeli jsme tančit podle "Just Dance" a Adam pro nás připravil krátké video - sestřihy a fotky z našeho celotýdenního lyžování.

6. den
Dopoledne ještě naposledy, po obědě dobalíme zbytek věcí a frčíme zase domů. "Lyžák" jsme si užili a už se těšíme na příští rok...


Více fotografií naleznete na našem Facebooku.

Žádné komentáře:

Okomentovat